Filtruj:
Wyszukaj:
Safetica NXT to oprogramowanie SaaS DLP nowej generacji, które charakteryzuje się bardzo szybkim wdrożeniem i intuicyjną obsługą. Umożliwia wczesne wykrywanie i ograniczanie potencjalnych zagrożeń bezpieczeństwa danych oraz ryzyka związanego z ich przepływem w Twojej organizacji. To rozwiązanie DLP oparte na chmurze, które pomaga chronić wrażliwe dane, egzekwować wytyczne dotyczące ich przetwarzania, edukować pracowników, a także działać zgodnie z przepisami dot. przetwarzania informacji.
Zapewnienie bezpieczeństwa danych w firmie nie należy do najprostszych zadań - w końcu różni pracownicy codziennie wykonują setki operacji na kluczowych dla firmy plikach. Sama ochrona danych musi zatem uwzględniać kontrolę tzw. kanałów dystrybucji danych oraz tego, co z danymi robią pracownicy. Jak odpowiednio kontrolować kanały dystrybucji danych w firmie, aby nie ingerować w pracę pracowników? Jakie są najpopularniejsze kanały dystrybucji danych?
Dane są krytycznym zasobem każdej firmy. Niezależnie od jej wielkości. Aż 80% firm traci dane w wyniku cyberataków, błędów pracowników lub ich złośliwych działań. W większości przypadków firmy nie są świadome wycieku lub kradzieży danych. Często dowiadują się o tym po fakcie, a skutki takich działań doprowadzają do zaburzenia płynności finansowej, a nawet zamknięcia przedsiębiorstwa. Dlatego jeśli prowadzisz firmę i nie chcesz stracić płynności na skutek utraty danych - ten krótki artykuł jest dla Ciebie.
Nadal niewielu zarządzających firmami zdaje sobie sprawę, że dane firmy mogą stanowić ważną kartę przetargową przy zatrudnianiu pracownika. Kandydat, który przynosi do nowego pracodawcy np. bazę handlową firmy, dane o wynagrodzeniach, informacje projektowe albo dane klientów, jest niezwykle cenny.
Bezpieczeństwo danych to jedno z największych wyzwań dla firm. Dlatego mamy dla Ciebie krótki wywiad, z którego dowiesz się w jakich w przypadkach firmy najczęściej tracą dane. Ponadto poznasz faktyczne przykłady, w których doszło do wycieku danych, a także dowiesz się, jak DPD Czech Republic – znany, globalny kurier skutecznie dba o bezpieczeństwo danych w swojej firmie.
Wśród polskich firm rośnie świadomość zagrożenia wynikającego z ataków hakerskich. Jednak cyberzagrożenia mają także drugą stronę: są to szkodliwe działania wewnątrz firmy. Artykuł ukazał się w dzienniku „Rzeczpospolita” 25 października 2022 roku.
Po 9 latach zostanie wydana nowa wersja międzynarodowej normy bezpieczeństwa informacji ISO 27001. Nowa norma będzie nosić oznaczenie ISO 27002 i będzie określać 11 nowych wymagań, które firmy muszą spełnić, aby zachować posiadany certyfikat ISO 27001. Wśród nich znajduje się wymóg dotyczący zapobiegania wyciekom danych w firmie. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak w łatwy sposób go spełnić.
Aż 80 proc. firm traci dane w wyniku błędów pracowników lub ich złośliwych działań. Na szczęście są skuteczne rozwiązania pozwalające chronić dane przed wyciekiem od wewnątrz. Artykuł pochodzi z portalu Business Insider.
Wiele przedsiębiorstw skupia się na rozwoju firmy, nie zwracając uwagi na wrażliwe dane i pliki. Tymczasem utrata ważnych danych może doprowadzić do zachwiania ich stabilną sytuacją. Dzieje się tak w przypadku, kiedy pracownicy nie traktują danych z należytą starannością, doprowadzając do wycieku danych lub po prostu decydują się na ich kradzież np. na korzyść nowego pracodawcy. Na ratunek przychodzi szyfrowanie danych. Czym jest, po co i jak szyfrować dane - dowiesz się z tego artykułu.
W jaki sposób Safetica identyfikuje dane wrażliwe zagregowane w plikach cyfrowych firm? To temat wzbudzający zainteresowanie niemal każdego, kto po raz pierwszy ma styczność z Safetica – rozwiązaniem DLP, którego zadaniem jest ochrona danych cyfrowych firm przed wyciekiem. Dlatego zaspokajając Waszą ciekawość, zdradzamy kilka szczegółów dotyczących tego rozwiązania. W tym poście znajdziecie odpowiedzi na 5 pytań dotyczących Safetica, które zadaliśmy działowi technicznemu Dagma.