
Wykrywanie zagrożeń wewnętrznych
- Wczesne wykrywanie zagrożeń bezpieczeństwa dające możliwość reakcji przed wystąpieniem incydentu
- Holistyczna analiza behawioralna użytkowników
- Wgląd w przestrzeń roboczą, zasoby cyfrowe i operacje firmy
Zagrożenie wewnętrzne to zagrożenie dla organizacji wynikające z wewnętrznych operacji i działań osób pracujących w danej organizacji, które mają dostęp do jej danych.
Liczba zagrożeń wewnętrznych stale rośnie. Sprzyjają im cyfrowe przestrzenie robocze, praca zdalna i hybrydowa oraz elastyczne zachowanie firm, które nie stosują rygorystycznych zasad bezpieczeństwa. Wykrycie incydentów może trwać miesiącami, a wraz z upływem czasu rośnie skala powstałych szkód. Według danych pochodzących z raportów firm analitycznych, zagrożenia wewnętrzne stały się w ostatnich latach sporym problemem.
Rozwiązanie służące do ochrony przed zagrożeniami wewnętrznymi (ITP) identyfikuje zagrożenia bezpieczeństwa i zapobiega im, zanim dojdzie do utraty danych. Gdy przeanalizujemy zachowania poszczególnych osób w kontekście całej firmy, będziemy w stanie wykrywać anomalie, które mogą wskazywać na potencjalne zagrożenia. W ten sposób możemy przewidzieć trendy w zachowaniu i powstrzymać incydenty, zanim się pojawią. Analizę zachowań można również wykorzystywać do uproszczenia administracji, edukowania użytkowników skłonnych do niebezpiecznych zachowań lub dynamicznego alarmowania administratora na podstawie ryzykownych zdarzeń, takich jak eksport tysięcy poufnych plików z firmowego konta Sharepoint o 3 nad ranem.
Insider Threat Protection
Data Loss Prevention
Zakres bezpieczeństwa
Przepływ danych i zachowanie
Przepływ danych
Wczesne ostrzeganie
Godziny lub dni przed zdarzeniem
W momencie zdarzenia lub kilka minut przed nim
Precyzja
Połączenie klasyfikacji danych z sygnałami o złożonych zagrożeniach
Poleganie na klasyfikacji danych i ścisłych zasadach przepływu danych
Wpływ na bezpieczeństwo
Wysoki – wczesne wykrywanie ryzyka i edukacja użytkowników końcowych w zakresie bezpieczeństwa
Wysoki – badanie incydentów i wdrożenie twardej polityki
Zwrot z inwestycji
Mniej kosztowne działania zaradcze i lepsze zrozumienie zachowania, przestrzeni roboczej i przepływu danych
Zapobieganie incydentom utraty danych
Łatwe i skuteczne DLP w rozwiązaniu chmurowym? Poznaj Safetica NXT, która została stworzona z myślą o cyfrowej przestrzeni roboczej w dobie pracy hybrydowej. Safetica NXT wykrywa incydenty bezpieczeństwa oparte na ryzyku, dzięki analizie danych. Ponadto każda operacja na plikach jest rejestrowana, oceniana i przechowywana w chmurze przy użyciu bezpiecznej platformy Microsoft Azure.
Postaw na dynamiczny system zapobiegania utracie danych i sięgnij po rozwiązanie pozwalające na wczesne wykrywanie i ograniczanie zagrożeń wewnętrznych. Jedyne rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa danych typu on-premise i w chmurze hybrydowej zaprojektowane z myślą o skalowalności.
Krakowski Bank Spółdzielczy poszukiwał rozwiązania DLP, które miało zapewnić jeszcze wyższy od stosowanego, poziom bezpieczeństwa danych gromadzonych przez bank. Instytucja, zgodnie z wymogami i standardami rynkowymi, wdrożyła szereg rozwiązań z zakresu cybersecurity, np. blokowanie portów USB, ale według przedstawiciela zespołu cyberbezpieczeństwa KBS, w dzisiejszych czasach wymagana jest nie tylko stała identyfikacja mogących pojawić się zagrożeń, ale również ciągłe udoskonalanie rozwiązań...
Dzięki Safetica, DPD dokładnie wie, co się dzieje z danymi firmy i że nic im nie grozi. Dział IT jest świadomy, gdzie znajdują się dane i kto ma do nich dostęp.
VOLTAMP TRANSFORMERS OMAN SAOC to producent transformatorów z siedzibą w Omanie, a bezpieczeństwo danych jest dla tej firmy jednym z najważniejszych priorytetów.